EADAION OÜ

Dr. Ron Kadir Laboratories Ltd

HYALU-RON MADALMOLEKULAARNE HÜALUROONHAPE

Hüaluroon seeria tooted

BIO – MIMEETILINE MÕJU – NAHA REGENERATSIOON

Hüaluroonhape (või hüaluronaan) on lihtne ühend ja siiski üks meie keha mitmekülgsemaid molekule.
Pikalt eksiti rakuvälise ruumi inertse täiteainena. Eeldati, et selle funktsioonid on niiskuse tasakaalu säilitamine, liigeste määrimine ja ruumide täitmine. Viimastel aastakümnetel on avastatud, et hüaluroonhape ja selle fragmendid tekitavad rakusisesteks signaalideks bioloogiliste protsesside mitmesuguseid signaale. Nendes protsessides osalevad erinevad retseptorid.
70 kg kaaluval isendil on umbes 15 g hüaluroonhapet, millest 5 g asendatakse kiire lagunemise tõttu päevas.

Hüaluroonhapet leidub erinevates kudedes nagu liigesed, sidekoes, silmamunas, igemetes ja ilmselgelt ka nahas. Suurim hüaluroonhappe kontsentratsioon on nahas (50% kogu hüaluroonhappest kehas).
Hüaluroonhape on naha maatriksi (pärisnaha rakuväline aine) komponent, mis moodustab geeli, millesse on kollageeni- ja elastiinikiud. Hüdreeritud hüaluroonhape võib sisaldada kuni 1000 korda rohkem vett kui tema enda kaal.

Väline ja sisemine vananemisprotsess mõjutab naha hüaluroonhappe hulka. Päikese käes viibimine kiirendab hüaluroonhappe lagunemisprotsesse vabade radikaalide moodustumise tõttu. Katmata aladel toimub lagunemine peamiselt ensümaatiliselt.

Vananenud nahal kaob hüaluroonhape epidermisest dramaatiliselt. Pärisnahas on vanusega seotud peamisteks muutusteks suurenevad koostoimed teiste koestruktuuridega ja hüaluroonhappe kättesaadavuse vähenemine.
Ehkki hüaluroonhappe mitmekülgse signaalimisega seotud spetsiifilised mehhanismid on endiselt halvasti mõistetavad, on teada, et hüaluroonhape suudab kontrollida paljusid bioloogilisi mõjusid, sealhulgas rakkude adhesiooni, rakkude rännet ning immunoloogiliste ja põletikuliste protsesside reguleerimist. Samuti on teada, et need bioloogilised mõjud sõltuvad hüaluroonhappe molekulmassist ja et erinevatel molekulmassidel on erinev bioloogiline toime.

Leiti, et madala molekulmassiga hüaluroonhape (LMW HA) tagab parema läbitungimisvõime kui suurema suurusega hüaluroonhape. LMW HA mõjutab bioloogilisi protsesse, näiteks epidermise rakkude diferentseerumist, tugevdades epidermise rakkude teatud tüüpi koostoimeid (tihedad ristmikud). Need koostoimed nõrgenevad ja vähenevad vanusega. LMW HA mõjutab kudede taastumist ja vähendab kortse.

HYALU-RON seeria sisaldab:

hüaluroonhapet, mis on toodetud biotehnoloogiliste protsesside abil taimse päritoluga toorainetest.
Tooted sisaldavad erineva molekulmassiga hüaluroonhapet. Igal molekuli suurusel on koele erinev mõju.

Peamine toimeaine (Primhyal 3K) sisaldab biomimeetiliste mõjudega LMW HA:

  • tugevdada naha loomulikku kaitsevõimet beeta-defensiinide (antibakteriaalsete peptiidide) vabanemise esilekutsumise kaudu.
  • naha biomehaaniliste omaduste parandamine – tugevus.
  • Maatriksi komponentide taastamine (kollageeni ja hüaluroonhappe sünteesi stimuleerimine) ja kortsude minimeerimine.

Toimivuse suurendamiseks lisati täiendavaid toimeaineid:

Aquaxyl – uue põlvkonna toimeained, mis mõjutavad epidermist ja pärisnahka. Kosmetogenoomse mehhanismi abil stimuleerib toimeaine (taimsed päritoluga suhkrud) nahabarjääri toimimiseks vajalike valkude ja ensüümide sünteesi (erinevat tüüpi keratiin, lorikriin, transglutaminaas). Aquaxyl stimuleerib epidermise loodusliku niiskusteguri (NMF) aminohapete sünteesi. Toimeaine stimuleerib ka l-keramiidide ja teiste nahatõkke jaoks oluliste lipiidide sünteesi. Aquaxyl stimuleerib hüaluroonhappe sünteesi epidermis ja dermises.

Niatsiinamiid – niatsiinamiidil on nahale mitmesugused kasulikud toimed: see toetab epidermise ja sarvkihi eristumist, stimuleerib epidermis sisalduvate lipiidide (keramiidid) sünteesi ja toetab naha barjääri. Niatsiinamiid stimuleerib kollageeni paranemist ja ümberkujundamist pärisnahas ning annab ühtlase nahatooni, pidurdades melanosoomide ülekannet epidermise rakkudele (melanosoomid on rakuorganellid, mis vastutavad melaniini pigmendi sünteesi, ladustamise ja transpordi eest).

Seeria sisaldab nelja toodet:

Hyalu-Ron Low Molecular Hyaluronic Active Day Cream:

Kerge tekstuuriga päevakreem, jättes nahale meeldiva tunde. Põhineb madala molekulmassiga hüaluroonhappel ja niatsiinamiidil.

Päevakreem

Hyalu-Ron Low Molecular Hyaluronic Concentrated Serum:

Vedel seerum, mis jätab nahale kerge ja meeldiva tunde. Põhineb madala molekulmassiga hüaluroonhappe kombinatsioonil niatsiinamiidi ja Aquaxyliga.

Kontsentreeritud seerum

Hyalu-Ron  Low Molecular Hyaluronic Active Nourishing Cream

Rikkaliku tekstuuriga toitev päevakreem, jättes nahale meeldiva tunde. Põhineb madala molekulmassiga hüaluroonhappe, niatsiinamiidi ja magnoolia ekstraktil.

Toitev kreem

Hyalu-Ron  Low Molecular Hyaluronic Active Eye Cream

Siidiselt pehme kreem, mis nahale kandes tekitab mõnusa tunde. Põhineb madala molekulmassiga hüaluroonhappel ja niatsiinamiidil.

Silmakreem